Küpsiste kasutamine

Teave veebiküpsiste kasutamise kohta

Põhiteave

Kasutame oma veebisaidil küpsiseid. Küpsised on väikesed failid, mille brauserid (nt Firefox, Chrome või Internet Explorer) teie arvutisse veebi sirvimise ajal teie arvutisse paigutavad.

Vastavalt teabevoliniku soovitustele oleme oma veebisaidile pannud teatise küpsiste kasutamise kohta.

Mis on veebiküpsised?

Küpsis on väike tekstifail, mis edastatakse kasutaja arvutisse, kui ta veebisaiti külastab ja mis tavaliselt sisaldab:

  • selle serveri nimi, kust küpsis saadeti;
  • küpsise eluiga;
  • väärtus – lihtne juhuslikult genereeritud kordumatu arv.

Iseenesest ei ole küpsised kahjulikud, need ei sisalda viiruseid ega muud pahatahtlikku koodi.   Kui aga seda loeb server koos veebilehitsejaga, võib see aidata veebilehel pakkuda kasutajasõbralikumaid teenuseid – näiteks jätab meelde varasemad ostud või kasutaja konto andmed. Ainult küpsise saatnud server saab seda küpsist lugeda ja kasutada. Usaldusväärsel veebisaidil võivad küpsised seega kogemust rikastada. Küpsiseid saab aga kasutada ka viisil, mis kujutab endast üksikisiku privaatsuse rikkumist. Küpsiseid saab salvestada erineva pikkusega aja jooksul, ainult sirvimisseansi ajaks või palju kauem

Küpsiste kasutamine

Eesmärgi osas kasutame järgmisi küpsiseid:

  • 1. rühm: need on üliolulised ja ilma nendeta ei tööta sait nii, nagu peaks. Need määratakse veebisaidiga suhtlemisel. Me ei pea nende küpsiste kasutamiseks teie nõusolekut hankima.
     
  • 2. rühm: analüütilised küpsised, mis koguvad teavet selle kohta, kuidas külastajad veebisaiti kasutavad, ja me kasutame neid veebisaidi toimivuse parandamiseks.
     
  • Rühm 3: turundusküpsised. Kasutame neid küpsiseid selleks, et saata teile sisu, mis on teie huvidele asjakohasem.

 

Kui nõustute mõlema rühma küpsiste installimisega, ei pea te midagi tegema. Kui soovite täielikku anonüümsust, saate seda teha, klõpsates allolevatel linnukestel.

Saate oma valikut selles seadmes alati muuta.